Австрия победи с 1:0 Украйна в последен двубой и за двата отбора в група „С“ на UEFA EURO 2020 и си подсигури класирането за 1/8-финалите. Победният гол бе дело на Кристоф Баумгартнер през първата част.

Така в следващата фаза алпийците ще срещнат в Лондон на „Уембли“ победителя от група „А“ Италия.

Възпитаниците на Андрий Шевченко от своя страна ще се надяват на положителен развой от останалите 4 групи, за да се класират напред като едни от най-добрите трети тима.

Gulliver/Getty Images
65 снимки

В третата минута Шлагер нахлу отдясно и потърси Лаймер, но топката бе избита в корнер. След него обаче Лайнер докосна с ръка кълбото и играта бе спряна. В ответната атака Украйна отговори със спринт на Ярмоленко, който напредна по дясното крило и опита центриране, но право в ръцете на Бахман.

В 11-ата минута Драгович нанесе първия изстрел в срещата след ъглов удар с глава, но над напречната греда.

5 минути по-късно Арнаутович отправи далечен изстрел, но след рикошет в противников състезател се стигна до нов корнер. След него двама австрийци останаха под топката и опасността премина.

В 21-ата минута Дейвид Алаба центрира от ъглов удар в лявата част на нападението и Кристоф Баумгартнер бе най-съобразителен в наказателното поле, протегна десния си крак и откри резултата, изпреварвайки играч на съперника.

8 минути след това Шепаренко шутира с десния крак от удобна позиция в пеналта, Бахман изби, а при добавката Ярмоленко не успя да намери по най-добрия начин топката, за да изравни от непосредствена близост.

В 37-ата минута Лаймер влезе навътре от левия фланг, освободи си пространство и потърси левия ъгъл на Бучшан, но стражът реагира с прекрасно спасяване на фалцирания удар.

В 42-ата минута Арнаутович бе изведен на отлична позиция сам срещу Бушчан след подаване от дясното крило на Шьопф, но нападателят изпрати кълбото на сантиметри от десния страничен стълб.

Първото положение за гол през втората част дойде в 57-ата минута, когато Шлагер стреля от далечна дистанция с левия крак, но встрани.

В 61-ата минута Лайнер засече с глава след пряк свободен удар на Украйна при опит да изчисти и само чудесният рефлекс на колегата му Бахман спаси Австрия от автогол.

14 минути по-късно Забицер стреля през човек с левия крак от границите на пеналта, но ударът му бе блокиран.

В 88-ата минута Яремчук получи вдясно в наказателното поле и шутира по диагонала, но топката мина агонизиращо близо до целта.

Украйна (4-3-3): 1. Георгий Бушчан, 21. Олександър Караваев, 13. Илиа Забарний, 22. Микола Матвиенко, 16. Виталий Миколенко, 5. Серхий Сидорчук, 7. Андрий Ярмоленко, 10. Микола Шапаренко, 17. Олександър Зинченко, 8. Руслан Малиновски, 9. Роман Яремчук

Резерви: 12. Андрий Пятов, 23. Анатолий Трубин, 2. Едуард Собол, 3. Георгий Судаков, 4. Серхий Кривцов, 6. Тарас Степаненко, 11. Марлос, 14. Йевхен Макаренко, 15. Виктор Циганков, 19. Артем Беседин, 24. Олександър Тимчук, 26. Артем Довбук

Селекционер: Андрий Шевченко

Австрия (4-3-3): 13. Даниел Бахман, 21. Щефан Лайнер, 3. Александър Драгович, 4. Мартин Хинтерегер, 8. Дейвид Алаба, 23. Хавер Шлагер, 24. Конрад Лаймер, 10. Флориан Грилич, 19. Кристоф Баумгартнер, 9. Марсел Забицер, 7. Марко Арнаутович

Резерви: 1. Александър Шлагер, 12. Павао Перван, 2. Андреас Улмер, 5. Стефан Пош, 6. Стефан Илсанкер, 11. Михаел Грегорич, 15. Филип Лиенарт, 16. Кристофър Тримел, 17. Луис Шауб, 18. Алесандро Шьопф, 20. Карим Онисиво, 25. Калайджич

Селекционер: Франко Фода

Стадион: "Арена Национала", Букурещ

Главен съдия: Джунет Чакър, Турция