Отборът на Уелс надви Унгария с 2:0 и се класира на еврофиналите идното лято. Аарън Рамзи вкара и двете попадения в 15-ата и в 47-ата минута. Домакините в днешната среща изиграха един грамотно построен тактически мач, в който не оставиха почти никакви шансове на опонентите си и контролиха срещата през всичките 90 минути. Унгарците бяха безидейни в атакуващ план и отправиха едва два точни удара по посока на вратата на Хенеси. Така Уелс спечели едва третото си класиране за голям футболен форум след 1958 и 2016 година.

В другата среща от група Е на евроквалификациите Словакия победи без напрежение с 2:0 Азербайджан след голове на Роберт Боженик в 19-ата и на Марек Хамшик в 86-ата минута.

За българския национален отбор нещата пък се наредиха по най-добрия начин, защото след класиреното на Уелс на Евро 2020, ние сме е с реален шанс да сме домакини и в първия, а при успех и във втория двубой от предстоящите през март 2020 г. битки за класиране на европейското първенство през Лигата на нациите.

УЕЛС – УНГАРИЯ 2:0

1:0 Аарън Рамзи 15'

2:0 Аарън Рамзи 47'

Капитанът на Уелс Гарет Бейл нанесе първият точен удар към една от двете врати в 12-ата минута, но право в ръцете на вратаря Петер Гулаши.

В 15-ата минута обаче домакините поведоха. Джо Алън навлезе в половината на Унгария и комбинира с Конър Робъртс отдясно. Той продължи пътя на топката към Бейл. Играчът на Реал Мадрид пое топката и центрира в наказателното поле, където Аарън Рамзи беше оставен непокрит от защитата на "маджарите" и нанесе удар с глава, като топката влетя във вратата на Гулаши за 1:0.

В 27-ата менута Ботонд Барат засече с глава центриране от пряк свободен удар, но прати топката над вратата.

Две минути по-късно Уелс можеше да увеличи преднината си. След скоростна контраатака топката стигна до Бейл отдясно, който центрира в пеналтерията, където Кийфър Муур стреля с глава от точката за дузпа, но малко встрани от дясната греда.

В 34-ата минута Унгария имаше страхотен шанс да изравни резултата. След центриране отдясно Доминик Шоболшой нанесе изстрел, но вратаря Уейн Хенеси отрази с една ръка удара. Последва нов удар на Адам Салай, но отново вратарят на домакините спря топката пред голлинията.

Две минути след подновяването на второто полувреме Уелс удвои преднината си. Бен Дейвис центрира от свободен удар в наказателното поле, където Кийфър Муур опита странична ножица, но се получи подаване за Рамзи, който останал сам срещу Гулаши не сбърка отлизо - 2:0.

В 53-ата минута Гарет Бейл нанесе хубав удар от пряк свободен удар до дъгата на наказателното поле, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда.

В 61-ата минута Рамзи навлезе в наказателното поле и опита удар, който обаче беше блокиран от защитник на гостите.

Пет минути след това Даниел Джеймс получи пас, влезе в пеналтерията и нанесе страхотен фалцов удар отляво по атаката на домакините, който обаче премина малко над напречната греда.

В 74-ата минута Даниел Джеймс проби добре отляво в наказателното поле и върна топката към Рамзи, който търсеше своя хеттрик, но Гулаши успя да спаси и изби в ъглов удар.

В 83-ата минута Крис Мефъм засече с глава центриране от фланга, след като бе оставен непокрит, но топката профуча покрай дясната греда.

СЛОВАКИЯ - АЗЕРБАЙДЖАН 2:0

1:0 Роберт Боженик 19'

2:0 Марек Хамшик 86'

Първата опасна ситуация дойде в 13-ата минута, когато Юрай Куцка стреля добре от дистанция, но вратарят на гостите Емил Балаев изби в ъглов удар.

Словаците поведоха в 19-ата минута. След грешен пас на играч на гостите Станислав Лоботка подаде на Марех Хамшик, който с чудесен прехвърлящ пас намери Роберт Боженек. Той навлезе в наказателното поле и с хубав удар по земя намери далечния ъгъл на стража Балаев - 1:0.

В 49-ата минута беше отменен гол на Петер Пекарик от състава на домакините заради засада.

Четири минути преди края на редовното време домакините вкараха и второ попадение. След продължителна атака Ондрей Дуда опита пас на границата на наказателното поле, който бе пресечен от защитник на Азербайджан. Топката стигна до Марек Хамшик, който без забавяне нанесе изстрел, който рикошира в играч на гостите и не остави шансове на вратаря Балаев за 2:0.

Стартови състави на Уелс и Унгария:

Уелс (4-2-3-1): 1. Уейн Хенеси – 14. Конър Робъртс, Том Локиър, 5. Крис Мефъм, 4. Бен Дейвис – 7. Джо Алън, 18. Джо Морел – 20. Даниел Джеймс, 10. Аарън Рамзи, 11. Гарет Бейл (к) – 13. Кийфър Муур

Старши треньор: Райън Гигс

Унгария (4-2-3-1): 1. Петер Гулаши – 3. Золт Наги, 2. Адам Ланг, 5. Ботонд Барат, 14. Герго Ловренчич – 8. Адам Наги, 16. Мате Паткай - 20. Роланд Шалай, 10. Доминик Шоболшай, 7. Балаш Джуджак – 9. Адам Салай

Старши треньор: Марко Роси

Главен съдия: Овидиу Хатеган, Румъния

Стадион: „Кардиф Сити Стейдиъм“, Кардиф, Уелс