Испания и Полша завършиха 1:1 във втория двубой и за двата тима в група Е на UEFA EURO 2020. Мората откри резултата в 26-ата минута. Полша нацели страничния стълб в 44-ата минута чрез Швидерски, но в 54-ата минута Левандовски се разписа с глава и възстанови равенството. Малко по-късно Морено пропусна дузпа, след като нацели страничната греда, а добавката на Мората не сполучи.

Така Испания продължава да е без победа и има две точки, след като в първия мач завърши 0:0 с Швеция, а Полша запази шансове за класиране с актив от 1 точка. На първата позиция е Швеция с 4 точки, втората е за Словакия с 3.

Gulliver/GettyImages
72 снимки

Още във втората минута играч на Полша се строполи в наказателното поле на испанците, но Орсато остави играта да продължи.

Клих опита опасен удар към вратата на Симон, вратарят на Испания е на ниво и не позволи топката да влезе във вратата му в 7-ата минута на двубоя. Испанците отправиха два удара към вратата на Полша между 11-ата и 13-ата минута, но нито Олмо, нито Торес съумяха да се разпишат. Вторият удар носеше сериозна опасност, но топката мина встрани от вратата, преминавайки на няколко сантиметра от страничната греда.

Статистиката от Испания - Полша

източник: Sofa Score

В 19-ата минута на двубоя след центриране от корнер испанците имаха възможността да открият резултата, но това отново не им се отдаде.

Алваро Мората откри резултата, след като получи отличен пас и вкара топката в мрежата в 26-ата минута, страничният съдия вдигна флага за засада, но след консултация с ВАР голът беше зачетен.

В 34-ата минута Морено опита мерника си от пряк свободен удар, топката мина встрани от вратата. Полша отвърна с удар на Швидерски, но топката не намери целта след пас на Левандовски.

В 43-ата минута Швидерски беше оставен без опека от бранителите на Испания, стреля отпично, но топката се отклони от страничната греда, а добавката на Левандовски не сполучи. В следващата атака Морено пропусна да удвои преднината на Ла Фурия Роха.

Роберт Левандовски се извиси над бранител на домакините и се разписа за 1:1 в 54-ата минута на срещата. В 58-ата минута Морено пропусна дузпа, която беше отсъдена с помощта на ВАР за настъпване на Модер върху крака на Морено. Той прати топката в страничния стълб, а при добавката от чиста позиция Мората не намери целта.

Испанците търсеха втори гол, за да спечелят, а поляците очакваха това и заиграха на контри.

В 77-ата минута Франковски не съумя да се разпише, след като беше затворен добре от бранител на Испания. До края на двубоя испанците имаха възможности да стигнат до победен гол, но така и не сполучиха за втори път на първенството.

Испания - Полша 1:1
голмайстори: 1:0 Мората (26), 1:1 Левандовски (54)

съставите на двата отбора:

Испания: Унай Симон, Пау Торес, Маркос Йоренте, Коке, Алваро Мората, Жерар Морено, Родри, Жорди Алба, Даниел Олмо, Лапорт, Педри

Полша: Шчесни, Беднарек, Швидерски, Клих, Глик, Модер, Бережински, Зиелински, Йожвяк, Пухач, Левандовски

съдия: Даниеле Орсато (Италия)

стадион: Ла Картуха, Испания