Селекцията на Германия разби Естония при визитата си в Талин, надвивайки съперника с 3:0 при визитата на „Льо Кок Арена”. Това се случи, след като Маншафта игра с човек по-малко, след като българският съдия Георги Кабаков изгони Емре Джан още в 14-ата минута на срещата в столицата на Естония. Това е най-бързият червен картон в европейски квалификации от септември 2003-а година.

Два гола на Илкан Гюндоган (52’ и 58’), както и гол на Тимо Вернер бяха достатъчни, за да може германците да вземат успеха в Прибалтика и да се изравнят на върха по точки с лидера Холандия.

Германия бе подреден в схема 4-2-3-1, но трудно успяваше в началото да пробие сериозно през подчертано дефанзивната настройка на естонците. Те дори прибягваха до подредба с 6-1-2-1, за да могат да спрат набезите на хората на Йоаким Льов.

Рано-рано в двубоя Емре Джан можеше да поведе Маншафта напред, засичайки подаване от Кимих, но топката премина встрани от вратата на естонците. В 14-ата минута пък халфът на Ювентус бе изгонен с директен червен картон от Георги Кабаков, след като препъна Ливаак, който пък бе фронтално срещу вратата на Мануел Нойер. Това не се понрави на халфа, който твърдеше, че не бе последен в защитата, но ситуацията бе кристално чиста за гол.

Последва лек натиск за Естония на „Льо Кок Арена”, а Метс в 18-ата минута отправи сериозен удар, който обаче прелетя над напречната греда. В 40-ата минута пък Марко Ройс стреля от фаул, но топката нацели гредата на Лепметс.

В 51-ата минута пък Кай Хаверц проби, а топката някак след рикошети се озова в Илкай Гюндоган, който от средна дистанция откри резултата – 1:0. В 57-ата минута халфът на Манчестър Сити вкара втория си гол, след като Ройс му подаде. При удара имаше рикошет, който направи безпомощен вратаря на прибалтийската страна.

Естония Германия

източник: БГНЕС

В 71-ата минута звездата на РБ Залцбург Тимо Вернер получи подаване отляво именно от Гюндоган. Той финтира бранител на Естония и с удар с десния крак направи 3:0.

До края на мача Вернер можеше да вкара четвърти гол, но опасен удар бе отразен от стража на домакините.

Така Германия е втори с 15 точки, точно колкото има и лидера Холандия, но „лалетата” имат по-добри показатели в преките мачове с Маншафта. Идния месец Германия посреща Беларус в предпоследен мач от група С.