Селекцията на Австрия си подсигури класирането на Европейското първенство през 2020-а година, след като надделя над Северн Македония с 2:1 при своето домакинство. Давид Алаба в осмата и Щефан Лайнер в 48-ата дадоха превес на „орлите” на „Ернст Хапел Щадион” във Виена, а в последната минута от добавеното време Влатко Стояновски намали резултата, но това не стигна за нищо за западните ни съседи.

Така австрийците заеха второто място в група G, след като записаха 19 точки след девет мача, оставяйки Словения на пет зад себе си.

Лидерът Полша пък е с 22 пункта, след като в друг мач от съботната вечер срази Израел като гост с 2:1.

Грегож Криховяк и Кжищоф Пионтек изведоха поляците на „Теди Мала”, а Монас Дабур намали в 88-ата минута, но това бе всичко, което израелците можеха да направят срещу лидера в групата.

По този начин мач преди края на евроквалификациите група G оформи двата класиращи се отбора към големия футболен форум.