Отборът на Залцбург си тръгна с равенство – 2:2 - при гостуването си на Реал Сосиедад в първия шестандесетинафинал на Лига Европа. Испанците имаха машнаса да си отбележат автогол още в 27-ата минута чрез Оярзабал, а Одризола и Аднан Янузай донесоха пълния обрат, след попадения в 57-ата и 80-ата минути. Минамино оформи крайния резултат в продължението.

Така с два гола на чужд терен чакат реванша, който е на 22 февруари от 22.05 часа.

Залцбург поведе късметлийски, след изпълнение на корнер в 27-ата минута. Оярзабал засече в собствената си врата след центрирането отляво и така австрийците излязоха напред.

Най-чистата ситуация, която се разкри пред испанците бе в 39-ата минута. Кевин Родригес бе оставен непокрит при изпълнение на един корнер. Изстрелът му с глава обаче бе перфектно спрян от вратаря.

Испанците изравниха след 57 минути игра. Одризола овладя пред наказателното поле, навлезе в навътре и с удар леко под диагонал направи 1:1.

Сосиедад можеше да направи и пълен обрат в 72-ата минута, но напречната греда спаси Залцбург. Аднан Янузай с глава от зоната около точката за дузпата стреля, но без късмет.

В 80-ата минута Янузай шутира от пряк свободен удар. Стената се пропука и топката се мушна в десния ъгъл за 2:1.

Малко след това Минамино опита късмета, но топката премина покрай десния стълб.

Австрийците все пак стигнаха до ремито в четвъртата минута на продължението на двубоя. След хубава атака отдясно, топката бе върната към Минамино, който оформи крайното 2:2.