Бившият играч на Черноморец, Берое и Локомотив Пловдив Венелин Филипов изигра цял мач за своя Волунтари в 13-ия кръг на първенството на Румъния. За негово нещастие, тимът му падна с 0:1 като домакин на Конкордия.

Българинът започна като титуляр на левия фланг на отбраната и се представи на ниво, но така и не успя да помогне за нещо по-различно от поражението с изявите си. Той престоя на терена през всичките 90 минути и трябва да се отбележи, че беше единственият чужденец в разширения състав на Волунтари.

Единственото попадение в тази среща падна в 69-та минута. Тогава точен беше Паул Батин, който малко след това беше сменен заради травма. Но до края на двубоя така и не падна друг гол.

След тази развръзка Волунтари остана в средата на таблицата със своите 15 точки, а днешният му съперник Конкордия е по петите му с една по-малко. С този мач беше преполовен и редовният сезон в румънския шампионат.