Българският нападател Венци Христов направи фантастичен дебют за новия си отбор СКА Хабаровск. Бившият футболист на Нефтохимик започна като резерва в мача от шестия кръг срещу Рубин Казан. Той влезе в игра през второто полувреме на мача и отбеляза единствения гол за състава си за равенството 1:1.

Христов се появи на терена в 76-ата минута. Малко след това, в 82-ата нападателят се възползва от грешка на стража на Рубин Сергей Рижиков, който изпусна топката след едно центриране отдясно. Христов овладя и от малък ъгъл съумя да се разпише за 1:0 и така откри головата си сметка в Русия.

В добавеното време гостите успяха да стигнат до попадение и така вземат поне точка от визитата си на СКА Хабаровск. Точен за Рубин бе Гьоксениз Карадениз.

В класирането Рубин е осми с осем точки, а СКА Хабаровск е 12-и с 4.