Купата на Русия има своя изненадващ носител за 2018. Във финалната битка на стадиона във Волгоград Тосно спечели с 2:1 срещу Авангард и спечели трофея.

Символичните домакини от Тосно откриха резултата в 11-ата минута, когато Скворцов се разписа. Тимът от Курск стигна до изравняването в 16-ата минута, а точен за Авангард беше Киреев.

Между 23-ата и 25-ата минута на срещата двата тима пропуснаха по един 100 %. След тези създадени моменти двата отбора доиграха в спокойно темпо първата част.

През второто полувреме Тосно стигна до победния гол, с който заслужи и трофея, след като активната игра на Мирзов даде резултат и той отбеляза в съперниковата врата.

Въпреки опитите си Авангард не съумя да стигне до равенството и загуби финалната битка, а Тосно си гарантира място в Лига Европа.