Карлос Тевес най-сетне реализира гол за своя китайски отбор Шанхай Шенхуа, но той едва ли ще бъде запомнен с нещо, след като отборът му загуби разгромно с 1:6 в градското дерби срещу СИПГ.

Цели три месеца аржентинецът нямаше гол за своя отбор, но сложи край на тази суша с майсторско попадение от близко разстояние след 60 минути игра.

Унижението за Тевес бе още по-голямо през седмицата, когато временният треньор Ву Жингуй каза, че той е с наднормено тегло и най-вероятно няма да играе. Жингуй изпълни заканата си и остави Тевес резерва, но го включи в игра на почивката.

По това време обаче Шенхуа вече губеше с 0:3, а до края на мача СИПГ добави още три попадения за историческия резултат. Това е най-разгромната загуба за Шенхуа срещу местния съперник, както и пета поредна загуба в Суперлигата - серия, която коства треньорското място на Густаво Пойет.