Спартак Москва записа първа загуба през новия сезон в руския шампионат. Шампионите претърпяха тежко поражение с 1:5 от Зенит Санкт Петербург в мача от четвъртия кръг. Българският национал започна като титуляр, като бе заменен в 58-ата минута от Зе Луис.

Головият рецитал на Зенит започна в 36-ата минута, когато Александър Кокорин бе добре изведен отдясно, преодоля двама бранители, както и вратаря и успя да се разпише за 1:0. В продължението на първото полувреме Ерокин удвои аванса на домакините след атака отново, минала отдясно – 2:0.

След почивката преднината на домакините стана класическа. Доменико Крисчито завърши добре комбинация с Паредес в 57-ата минута и направи резултата класически – 3:0.

Малко след това, Далер Кузяев с мощен изстрел от зоната пред наказателното поле направи 4:0.

Московчани върнаха едно попадение в 71-ата минута. Това се случи, след като съдията отсъди дузпа в тяхна полза, реализирана от Квинси Промес.

Шампионите имаха малшанса да си отбележат автогол в 77-ата минута, след като Ребров вкара в собствената си врата. По този начин бе оформен и крайният резултат.

Двата тима не успяха да завършат мача в пълен състав, след като Игор Смолников и Фернандо бяха изгонени с червени картони заради неспортсменско поведение.

В класирането Зенит е лидер с 12 точки след 4 победи от 4 мача. Спартак десети с 5 пункта с една победа, две ремита и една загуба.