Българският национал Петър Занев бе един от най-добрите за своя Амкар при гостуването на Криля Советов. Двубоят от руския шампионат приключи при равенство 2:2, а едното от попадения за тима от Перм бе дело именно на българския бранител.

Занев вкара за 2:1 в полза на Амкар от дузпа през първата част.

Януш Гол даде преднина на гостите още в 8-ата минута, но след четвърт час Джани Бруно изравни за Криля Советов.

В 30-ата минута гостите стигнаха до дузпа, а с изпълнението й се нагърби именно Петър Занев. Бранителят бе безкомпромисен от бялата точка за 2:1. Само две минути по-късно обаче, домакините отново изравниха, а този път точен бе Георги Зотов.

В заключителните секунди на срещата, домакините останаха с човек по-малко, след като Вячеслав Зинков получи втори жълт картон, но изгонването му не се оказа решаващо за крайния резултат в мача.

След равенството днес Амкар заема шесто място във временното класиране, докато Криля Советов продължава да се намира в зоната на изпадащите в руската Премиер лига.