По шокиращ начин приключи турнирът за Купата на Турция. Просто защото беше спечелен от един от най-големите аутсайдери в цялата надпревара Акхисарспор. При това на финала беше победен истанбулският колос Фенербахче.

Аутсайдерите обаче се показаха като истински воини и надделяха с 3:2 в напечен мач. Бранителят Мигел Лопес откри за победителите в 32-та минута, но Фернандао изравни за "фенерите" в 56-та, преди да дойдат френетичните последни минути на двубоя.

Абдулуахид Сисоко отново даде аванс на Акхисар в 70-та минута, а в 81-та резултатът стана 3:1 след попадение на Елдер Барбоса. Фенербахче върна интригата с попадението на Жозе де Соуса в 86-та минута, но за повече просто нямаше време.

Така Акхисарспор спечели първата си Купа на Турция в историята, а по пътя към трофея на полуфиналите беше отстранен и друг гранд от Истанбул - Галатасарай. "Фенерите" пък стигнаха малко спорно до спора за отличието.

На полуфиналите техните фенове уцелиха с предмет в главата наставника на Бешикташ, а федерацията вместо да отсъди служебна победа за "орлите", нареди двубоят да се доиграе. Това доведе до протест на Бешикташ, който не се яви и Фенербахче стигна финала, но само за да го загуби за пореден път. А Ахисарспор ще играе в Лига Европа през лятото.