Енергетик продължава с отличното си представяне в Беларус. Тимът победи с 2:0 гостуващия ФК Минск и по този начин събра пълен актив от точки от началото на сезона. Домакините откриха резултата чрез капитана Алексей Носко, а в заключителните минути на двубоя направилият отличен мач Ясурбек Яшибоев оформи крайният резултат. С постигнатата победа Енергетик води в класирането с актив от девет точки, докато гостите заемат третата позиция.

Донякъде изненадващо ФК Минск стартира по-уверено срещата. В 9-ата минута левия защитник Сергей Сазончик атакува отляво и центрира в наказателното поле, където след разбъркване домакините успяха да изчистят.

Постепенно домакините иззеха инициативата и погледнаха по-смело към вратата на Артьом Леонов. Много активен и правещ впечатление бе Ясурбек Яшибоев. Именно след негова отлична игра Енергитик откри резултата.

В 21-ата минута Яшибоев проби отдясно и стреля с левия крак по диагонал, но Леонов боксира. Топката попадна в капитана Алексей Носко и с удар от точката за изпълнение на дузпа реализира в средата.

ФК Минск отговори в 28-ата минута, когато Йевхен Чаховетс бе оставен непокрит на задната греда, но ударът му излезе в аут.

В 31-ата минута отново Ясурбек Яшибоев проби през центъра и стреля от около 20 метра, но над вратата. В тези минути Енергитик напълно владееше контрола на двубоя.

В последната минута на първото полувреме Енергетик организира нова отлична атака, Яшибоев подаде в наказателното поле към Жуниор Атеменге, който стреля, но Артьом Леонов решително спаси избивайки в ъглов удар.

Енергетик стартира по-добре второто полувреме, въпреки че гостите трябваше да заличават гол пасив. В 58-ата минута се откри отлична възможност пред гостите. Даниел Мирошников стреля отблизо, но топката облиза мрежата от външната страна. Постепенно играта се пренесе в центъра на терена, като в тези минути имаше много накъсвания на играта.

В 70-ата минута домакините останаха в намален състав. След поредното си грубо нарушение Аик Мусаханян получи втори жълти съответно червен картон, оставяйки Енергетик с човек по-малко.

82-ата минута Яшибоев изведе резервата Умаров. Халфът навлезе в наказателното поле и пропусна отлична възможност стреляйки в тялото на Леонов.

В добавеното време на мача Ясурбек Яшибоев завърши доброто си представяне с гол. Крилото бе изведен в наказателното поле, където с удар в близкия ъгъл оформи крайният резултат – 2:0.

В следващия кръг Енергетик гостува на Торпедо Жодино, докато ФК Минск приема БАТЕ Борисов.