Португалия завърши на 1-о място в група А на Европейското първенство по футбол за юноши до 19 години, след като в последната среща с Швеция успя да завърши 2:2 след като изоставаше с 0:2. Леао в 70-ата минута и Фелипе от дузпа в 87-ата минута.

Шведите, които до момента нямаха точка, откриха резултата в 43-ата минута чрез Дьокереш, а след час игра Карлсон удвои след грешка в португалската отбрана.

В другата среща, която имаше пряко отношение към 2-ото място, Чехия се наложи с 2:0 над домакините от Грузия и ги изхвърли от полуфиналите. Срещата ще се запомни с това, че беше прекъсната в 70-ата минута за около 10 минути, след като хвърлен от трибуните предмет удари съдията Мадс-Кристофер Кристоферсен по главата.

Чехите вкараха втори гол за 2:0 чрез левия си защитник Ян Холик, който технично навлезе в наказателното поле и с разписа с изключително рядко виждано попадение. Тогава гостите отидоха да се радват на корнера, а съдията се затича да ги подкани да се върнат зад центъра. Тогава от трибуните беше ударен с предмет. След като лекарите му оказаха първа помощ, срещата се доигра. Преди това пък капитанът на чехите Онджей Шашинка вкара с глава след изпълнение на корнер.

Така Португалия финишира първа със 7 точки, Чехия е с 6. Домакините от Грузия са с 3, а Швеция е на последното място с 1./БТА