Отборът на Порто постигна много важна победа в шампионата, надигравайки един от преките си конкуренти за титлата – Спортинг Лисабон. „Драконите“ се наложиха с 2:1 и се утвърдиха на първата позиция, оставяйки днешния си противник на дистанция от осем точки на третото място.

Втората позиция във временното подреждане е за тима на Бенфика, който е с равен брой точки със Спортинг, но и мач по-малко от конкурентите си.

Иван Маркано откри за домакините в 28-ата минута, но в продължението на първата част Рафаел ЛЕао успя да изравни за гостите и да върне надеждите на своите за нещо повече.

През второто полувреме обаче, футболистите на Порто взеха нещата в свои ръце и успяха да стигнат до крайния успех. Гола за „драконите“, който им осигури трите точки, бе дело на Ясин Брахими.