Капитанът на националния отбор Ивелин Попов поигра само няколко секунди за своя Спартак Москва при победата с 2:1 в гостуването на чеченския Ахмат. Той се появи в 93-та минута като тактическа смяна и просто нямаше време да се срещне с топката.

И без него московчани успяха да изковат успеха. Денис Глушаков откри резултата в 30-та минута след асистенция на голямата звезда Куинси Промес. Но чеченците изравниха чрез Родолфо от дузпа в 70-та минута.

Но само две минути след това Лоренсо Мелагрехо отбеляза второто попадение за тима си, което се оказа и последно в двубоя. Асистенцията за него беше на бившия играч на Милан Луис Адриано.

В последните секунди на мача се появи и Попето на мястото на автора на първия гол Денис Глушаков, за да могат спартаковци да опазят резултата. Те успяха и записаха втора поредна победа, което не им се беше случвало отдавна.

С този актив московчани събраха 20 точки на петата позиция, изпреварвайки именно днешния си съперник. Ахмат Грозни остана със 17 точки на шестото място. Преди останалите мачове от кръга Спартак изостава на осем пункта от лидера Зенит.