Иртиш Павлодар, чийто старши треньор е българският специалист Димитър Димитров-Херо, излезе еднолично на върха в класирането в Казахстан. Това стана след убедителна победа над Тараз с 5:2.

Този двубой започна перфектно за гостите от Тараз. Те поведоха в 17-та минута чрез Руслан Мухаметшин, но само три по-късно бившият играч на Черноморец и Славия Карлос Фонсека изравни. При този резултат дойде и почивката.

След нея Иртиш набързо изкова аванс от два гола, след като Аслан Дарабайев се разписа в 59-та и 64-та минути. Максим Фешчук обаче намали на 2:3 в 67-та минута и интригата остана жива.

Развръзката дойде в последните четвърт час. В 76-та минута Пирали Алиев направи 4:2 и на практика всичко беше решено. В 82-та минута Франк Джа Джедже оформи крайното 5:2 и победата за Иртиш беше подпечатана.

След този развой Иртиш излезе на върха с 14 точки, но може да бъде изпреварен от Астана, който е и с мач по-малко. Тараз е с 5 точки и е в зоната за плейофите за оцеляване.