Олимпиакос спечели дербито на Гърция от седмия кръг, надделявайки с 2:1 над Паок.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, в което успяха да достигат до аванс от два гола.

Първо в 22-ата минута Агибу Камара стреля от границата на наказателното поле, след което топката влетя в мрежата на Александрос Паскалакис.

Десет минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Йоргос Масурас получи в наказателното поле, след което с великолепен изстрел по земя удвои преднината на тима си.

В 36-ата минута Андрия Живкович можеше да намали резултата, но стреля покрай десния страничен стълб.

Олимпиакос можеше да направи резултата класически в началото на второто полувреме, но Александрос Паскалакис направи великолепно спасяване след изстрел на Агибу Камара.

Девет минути преди края на двубоя ПАОК намали резултата след проява на страхотен голов нюх от страна на Томас Мург.

До края на двубоя гостите притиснаха съперника си, но не успяха да стигнат до равенството. С победата Олимпиакос оглави класирането с актив от 17 точки, докато ПАОК е трети с четири по-малко.