Най-богатият клуб в Китай Гуанджоу Евъргранд завърши 1:1 като домакин в азиатската Шампионска лига с японския Кавазаки Фронтале.

Японците стигнаха до равенството, след като им беше дадена дузпа в добавеното време и я реализираха. Ю Кобаяши беше точен в 5-ата минута на добавеното време, след като Ю Хънчао игра с ръка и беше санкциониран. Шесткратните шампиони на Китай от Гуанджоу, водени от Луис Фелипе Сколари, откриха резултата през първото полувреме. Бразилският полузащитник Алекс Карвальо овладя топката на ъгъла на наказателното поле и я вкара в мрежата.

В другата среща от група G Сувон Блууингс от Корея постигна минимален успех с 1:0 като гост на Ийстърн от Хонконг. Дебютантите от града-държава са водени от жена- 28-годишната треньорка Чън Юен-Тин, и имат една точка от три мача. Сувон и Гуанджоу са на първите две места с по 5. В група Е на азиатската Шампионска лига австралийците от Бризбейн Роар отстъпиха с 0:3 при гостуването си на Кашима Антлърс в Япония. Бризбейн все още няма победа на международно ниво през тази година./БТА