Националният отбор на Англия продължи с добрите игри в първата част от европейските си квалификации, след като тимът на „трите лъва“ победи у дома на „Уембли“ с 2:0 Украйна. След успеха преди няколко дни над Италия като гост с 2:1, то британците не допуснаха изненада срещу украинците и взеха трите точки.

Хари Кейн откри резултата за домакините в 37-ата минута със своя гол №55 за Англия, а три по-късно Букайо Сака удвои.

По този начин хората на Гарет Саутгейт оглавиха група С с шест точки след два мача с шест точки, докато Украйна е с 0 и на последното място. Следващият мач на англичаните е визита на Малта, докато украинците ще спорят със Северна Македония.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Преди началния сигнал на съдията пък Хари Кейн беше награден със специална награда на златна обувка, след като в мача с Италия се превърна в реализатор №1 на всички времена за Англия.

В петата минута украинците отправиха първия удар в мача, след като Роман Яремчук стреля не много силно, а Джон Стоунс с тяло блокира удара му. В осмата минута "трите лъва" имаха сериозни претенции към рефера за неотсъдена дузпа, след като Кейн се препъна в краката на Олександър Сваток, но нидерландският съдия не посочи бялата точка за Англия.

В 20-ата Хари Кейн се извиси в наказателното поле на гостите и стреля с глава, но Анатолий Трубин улови. Десет след това Кейн се измъкна от защитата на украинците и се озова сам срещу Трубин, нанасяйки удар във въздуха, но прати топката над напречната греда. След повторенията пък се установи, че нападателят на Тотнъм Хотспър е бил и в засада, макар и тънка.

В 37-ата англичаните излязоха напред в резултата. Букайо Сака достави добро центриране към Хари Кейн, след като топката беше отлично раздвижена из двата фланга, а Кейн с левия си крак край украински бранител откри - 1:0.

Три след това домакините пируваха за втори път в тази среща. Звездата на Арсенал - Букайо Сака, реализира осмия си гол като играч на Англия по зрелищен начин, след като прати топката много красиво във вратата на Трубин за 2:0.

При следващата английска атака пък Трубин трябваше да спасява след диагонален изстрел на Хари Кейн, но вратарят на Украйна се справи в този случай. С втората част хората на Гарет Саутгейт понамалиха темпото, ала трайно запазиха контрола на топката, което пък не позволяваше на украинците да направят нещо вълнуващо пред вратата на Джордан Пикфорд.

В 71-ата Мадисън и Сака комбинираха заучено след свободен удар, но ударът на втория с левия крак беше доста неточен и топката отиде аут. Три преди края на редовното време Грийлиш и Чилуел комбинираха отляво, а бекът комбинира с Конър Галахър. Халфът на Челси стреля от близка дистанция, но Трубин боксира встрани топката. След корнера пък Хари Магуайър отигра с глава, но пак вратарят на Украйна се намеси.

В добавеното време отново Магуайър можеше да покачи актива на домакините, но ударът му пак с глава отиде над напречната греда.

LIVE / АНГЛИЯ - УКРАЙНА 2:0