Отборът на Видеотон измъкна добър турнирен резултат при гостуването си Малмьо от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Унгарците, които за да стигнат до този етап, елиминираха българския първенец Лудогорец, постигнаха 1:1 в Швеция. Така запазиха добри шансове за реванша, който е след седмица.

Малмьо имаха предимство. Домакините организираха по-добрите атаки и отправиха повече изстрели посока вратата на Видеотон, но успяха да отбележат само веднъж. Попадението им падна в 62-ата минута и бе дело на Андерс Кристиансен, който б страхотно изведен и с удар някъде от точката за дузпата направи 1:0.

В 71-ата минута обаче Видеотон изравни. Люик Него се възползва от грешка в отбрана на шведите и опъна мрежата им за крайното 1:1.