Младежките национални отбори на западните ни съседи Сърбия и Македония на практика направиха самоубийствен хикс помежду си. Те завършиха 2:2 в двубой от втория кръг на груповата фаза на Европейското първенство в Полша.

И този хикс дойде след драматична развръзка в последните минути. Иначе първо Мият Гачинович откри за сърбите в средата на първата част, но в 64-та Енис Барди изравни за македонците от дузпа.

Така се стигна до драматичните заключителни минути. Първо Никола Георгиев направи пълния обрат, но "орлите" успяха поне да се спасят от поражение в последната минута с гол на Урош Джурджевич.

Но тази точка не е от помощ на нито един от двата тима, тъй като в груповата фаза сигурен за полуфиналите е само лидерът, докато само един от трите втори отбора ще намери място на предпоследната фаза.

Мачът започна с натиск на сърбите, които имаха голямата част от чистите положения. Марко Груич обаче редуваше пропуск след пропуск в първите минути. Андрия Живкович пък създаваше шансовете, които другите прпиляваха.

Този натиск на младите "орли" даде резултат в 24-та минута. Тогава Мият Гачинович от близка дистанция се разписа и така отборът му съвсем заслужено откри резултата. След това надмощието на Сърбия продължи.

Марко Груич продължи да пилее с лека ръка чисти ситуации, а Енис Барди имаше един от редките шансове за македонците да изравни преди почивката. Неговият удар от пряк свободен удар в 43-та минута беше избит с вещина от вратаря.

И след подновяването на играта Барди пробва да се разпише от пряк свободен удар, но отново неточно. Но неговата упоритост от статични положения даде резултат в 64-та минута, когато се разписа от дузпа.

Нарушението беше дадено за игра с ръка на Андрия Живкович в наказателното поле при едно центриране. И от 11-те метра етническият албанец беше безкомпромисен и направи резултата 1:1.

Но това не беше всичко в този напечен мач. Македонците рядко, но опасно атакуваха. И при една от контрите си направиха обрата пълен, за да шокират северните си съседи и да дръпнат с 2:1.

В 83-та минута Никола Георгиев си изработи попадението, след като слаломира между защитниците на противника и с перфектен и изключително красив удар от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря - 2:1.

Така македонците изненадващо се виждаха като победители и мечтаеха, че може да поднесат изненадата и в последния си мач от групите срещу Португалия, за да играят на полуфиналите.

Но мераците им бяха попарени в последната минута на редовното време. Тогава Андрия Живкович центрира перфектно от пряк свободен удар към далечната греда, там непокрит на метър от голлинията беше оставен Урош Джорджевич, който с глава нямаше как да сбърка - 2:2.

В последните минути на продължението Живкович стреля с глава от вратарското поле, но от тази чиста позиция прати топката в лявата греда и лиши тима си от трите точки в този напечен мач.

Така след този развой двата тима останаха на дъното на групата с актив от по 1 точка и само на теория имат още шанс да се класират на полуфинал. Лидери са Португалия и Испания, които е доста вероятно да прескочат този етап.