Португалия се наложи с 2:0 на Сърбия в първия мач от група B на Европейското за младежи до 21 години в Полша. Така “мореплавателите” се изкачиха на първата позиция в класирането с 3 точки. В 21:45 часа предстои и втория двубой от групата между Испания и Македония. Гонсало Гедеш в 37-ата и Бруно Фернандес в 89-ата бяха точни за крайното 2:0.

Още в 5-ата минута португалците имаха шанс да отрият резултата. След свободен удар Диого Жота успя да се пребори за топката в наказателното поле и отправи удар, но право в десния стълб.

В 27-ата Урош Джурджевич пропусна много добра възможност, след като стреля от наказателното поле, а топката мина на сантиметри от дясната греда.

В 37-ата минута Гонсало Гедеш стигна да отбита топка в наказателното поле и отправи удар с глава. Той изпрати топката директно във вратата на Ваня Милинкович-Савич, разписвайки се за 1:0.

Втората част започна с натиск на тима на Сърбия, който изоставаше в резултата. В 46-ата минута им бе отменен гол заради засада, а 58-ата Марко Груич засече с глава центрирана топка в пеналтерията, която премина на сантиметри от десния стълб.

Пропуските за сърбите продължиха и в 75-ата минута Неманя Радонич надскочи защитата в наказателното поле, успя да играе с топката, а ударът му прелетя малко встрани от левия стълб.

Пропуснатите положения на Сърбия бяха наказани в 89-ата минута, когато Ренато Санчес с прецизен пас изведе нахлуващия от дясно Бруно Фернандес, който не сбърка, правейки резултата 2:0.

След спечелените три точки Португалия заема първото място, а в 21:45 часа предстои и втория двубой от група B между Испания и Македония. Срещата можете да проследите пряко по DIEMA SPORT 2, както и на онлайн платформата GONG PLAY.