Миналогодишният носител на титлата от европейското за младежи до 21 години Швеция не успя да победи Полша и да се изравни по точки с първия в класирането Англия. Двата тима завършиха при равенство 2:2, след много оспорван мач от група А на турнира. Полша поведе в резултата с ранен гол на Лукаш Монета в 6-ата минута, а след това шведите успяха да осъществят пълен обрат с попадения на Карлос Страндберг в 36-ата минута и Якоб Уне Ларсон в 41-ата. В добавеното време обаче Давид Ковнацки успя да възстанови равенството от дузпа.

Срещата започна с натиск на поляците и още в 6-ата минута резултата бе открит. Давид Ковнацки сложи топката на крака на Лукаш Монета, който шутира от движение право в долния десен ъгъл на вратата на Антон Кайтофт.

В 9-та Мариуш Степински получи много добра възможност да удвои, след като получи топката в наказателното поле, но Кайтофт се отличи с чудесно спасяване.

В последвалите минути Швеция опита да натисне съперника и в 36-ата непрекъснатите им атаки дадоха резултат. Карлос Страндберг стигна до отбита топка пред вратата и я изпрати с глава в мрежата за 1:1.

Швеция успя да осъществи пълен обрат в 41-ата минута. Кристофър Олсон центрира от корнер в наказателното поле и успя да намери по перфектен начин Якоб Уне Ларсон, който надскочи защитата на поляците и заби топката право във вратата на Якуб Врамбел.

През втората част поляците отново се активизираха. В 82-ата минута Антон Кайтофт се хвърли превъзходно, за да блокира удар с глава от страна на Давид Ковнацки от точката на дузпата. Опитът му беше насочен право към горния ляв ъгъл, но стражът реагира със забележително спасяване.

В 90-ата Филип Дагерстол дръпна за фланелката един от съперниковите играчи и Славко Винчич не се поколеба да свири дузпа. Ковнацки бе безкомпромисен при изпълнението, разписвайки се за 2:2.

Така двата тима си разделиха по точка, като Швеция остава на третата позиция с 2, а Полша е на последното място с 1. Лидер в група А е Англия с 4 точки, а Словакия е на второто с 3.