ПСВ Айндховен отпразнува по грандиозен начин 24-ата титла от холандското първенство. Тимът триумфира за трети път в последните 4 години, след като срази Аякс с 3:0 у дома и дръпна с 10 точки пред съперника си 3 кръга преди края.

Уругваецът Гастон Перейро откри резултата в 23-а минута, а Люк де Йонг удвои до почивката. Стивън Бергвайн оформи крайното 3:0 в 54-а минута. Аякс завърши мача с девет души след червени картони в последните 10 минути на Николас Талиафико и Сим де Йонг.

След последния съдийски сигнал на стадион "Филипс" играчите и привържениците на ПСВ отпразнуваха 24-а си титла (21-а в ерата на Ередивизията).

В понеделник играчите си спретнаха луд купон, като беше организиран специален парад по случая.