ПАОК победи много трудно Панетоликос в мач от 11-ия кръг на гръцката Суперлига. „Двуглавите орли“ направиха обрат от 0:1 до 2:1 на собствения си „Тумба“ в Солун.

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов се появи от резервната скамейка и записа около 25 минути.

Солунчани отправиха само два точни удара за 90 минути, но те стигнаха за две попадения и три точки. Победата заведе ПАОК поне временно до второто място във временното класиране с актив от 23 точки. С две повече е лидерът и вицешампион Панатинайкос, който е и с мач по-малко. Шампионът АЕК също може да измести ПАОК, ако победи ПАС Ламия. Панетоликос е последен с 6 пункта.

Педро Силва изведе гостите напред в резултат аслед само 6 минути игра. Мбвана Самата изравни 20 по-късно, а Андрия Живкович оформи крайното 2:1 още в 36-ата минута.

Кирил Десподов се появи на терена в 64-ата минута, заменяйки Томас Мург, но не се отчете с нищо в предни позиции.