Отборите на Бразилия и Кот д'Ивоар не успяха да си отбележат гол и закономерно завършиха наравно при резултат 0:0 във втория си двубой от група „D“ на олимпийския турнир в Япония. И двата отбора завършиха срещата с човек по-малко, след като Дъглас Луиз бе изгонен в 14-ата, а същата съдба го сполетя и Куаси Ебуе в 80-ата минута.

Двата тима така и не успяха да убедят с играта, че заслужават да стигнат до успеха. Ситуациите пред двете врати бяха рядкост и, въпреки че бразилците играха с 10 души през почти цялата среща, имаха повечето добри шансове за гол, но такъв така и не падна.

По този начин Бразилия събра 4 точки и остава лидер в групата, но само разари по-добрата си голова разлика спрямо днешния си опонент, който има същия актив. В последния си мач от групата "Селесао" среща Саудитска Арабия, докато Кот д'Ивоар ще играе с Германия.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

Първата интересна ситуация бе на сметката на африканците, когато в 4-ата минута капитанът Макс Градел получи подаване в наказателното поле и стреля, но встрани от вратата на Бразилия.

Десет минути след това "Селесао" останаха с 10 души на терена заради червен картон на полузащитника Дъглас Луис. Един от най-опитните в състава на южноамериканците изпусна Юсуф Дао и го задържа, след което нападателят се строполи на тревата. Главният съдия първо показа само жълт картон на играча на Астън Вила, но след проверка със ситемата ВАР, отмени решението си и го изгони с директен червен картон. Причината бе, че Луиз бе последен в защитата на Бразилия, а Дао се откъсваше сам срещу вратаря Сантос.

Въпреки че бяха в намален състав, бразилците контролираха повече топката в следващите минути, но до удар към вратата на Кот д'Ивоар така и не стигаше.

След половин час игра Амад Диало получи подаване в коридор в наказателното поле и шутира силно, като топката летеше точно под напречната греда, но вратарят Сантос изби в ъглов удар.

В 33-ата минута отново стражът на Атлетико Паранензе трябваше да се намесва след опасен удар на Франк Кесие в пеналтерията.

Две минути преди края на първата част отново Амад Диало показа отлична техника. Футболистът на Манчестър Юнайтед преодоля двама ирачи на Бразилия и стреля от добра позиция, но Сантос спаси.

В отвентата атака бразилиците най-сетне успяха да застрашат вратата на опонента си. Антъни проби на скорост в наказателното поле и нанесе силен удар, който обаче вратарят Елиезер Ира Тапе изби в корнер.

Пет минути след началото на втората част "Селесао" имаха претенции за дузпа, след като Ричарлисон падна в наказателното поле след сблъсък със защитник на "слоновете", но съдията не пожела да посочи бялата точка.

Бразилия продължаваше да атакува по-често, но така и не успяваше да стигне до чисти голови положения.

След час игра Матеуш Куня засече с глава центриране в наказателното поле, но право връцете на вратаря Тапе.

Малко след това за Бразилия се появиха Малкълм и Габриел Мартители, които замениха Антъни и Матеуш Куня.

В 77-ата минута Клаудиньо шутира от дистанция, но в ръцете на вратаря на африканците.

Десет минути преди края на двубоя и котдивоарците останаха с 10 души, след като втори жълт и съответно червен картон получи Куаси Ебуе.

В 82-ата минута отново Клаудиньо стреля опасно пред наказателното поле, но топката профуча на сантиметри покрай лявата греда на африканците. Четири минути по-късно Гийерме Араня овладя една топка пред наказателното поле и стреля, но вратарят Тапе успя да избие в ъглов удар.

Бразилия можеше да измъкне победата в четвъртата минута от добавеното време на срещата, когато две от резервите на тима разиграха отлично. Малкълм проби през центъра и комбинира надясно с Габриел Мартинели. Последва центриране в наказателното поле отдясно от страна на футболиста на Арсенал, а на далечната греда Малкълм опита да засече с глава, но прати топката от външната страна на мрежата. Това бе и последното интересно действие в двубоя.

FT | БРАЗИЛИЯ - КОТ Д'ИВОАР 0:0

Жълти картони: Исмаел Диало (Кот д'Ивоар) 19', Куаси Ебуе (Кот д'Ивоар) 65', Куаси Ебуе (Кот д'Ивоар) втори жълт 80'

Червен картон: Дъглас Луиз (Бразилия) 14'; Куаси Ебуе (Кот д'Ивоар) 80'

Стартови състави на двата отбора:

БРАЗИЛИЯ (4-2-3-1): 1. Сантос – 13. Дани Алвеш (к), 15. Нино, 3. Диего Карлос, 6. Гийерме Араня – 5. Дъглас Луис, 8. Бруно Гимараеш – 11. Антъни, 10. Ричарлисон, 20. Клаудиньо – 9. Матеус Куня

Селекционер: Андре Жардин

КОТ Д'ИВОАР (4-2-3-1): 16. Елиезер Ира Тапе – 5. Исмаел Диало, 4. Куадио Дабила, 3. Ерик Баи, 6. Вилфред Синго – 17. Зие Камара, 12. Куаси Ебуе – 15. Макс Градел (к), 8. Франк Кесие, 10. Амад Диало – 9. Юсуф Дао

Селекционер: Суалиньо Айдара

Главен съдия: Исмаил Елфат, САЩ