Младите звезди на испанския футбол показаха, че бъдещето е пред тях. Избраниците на Алберт Селадес в младежкия национален отбор на "ла фурия" съсипаха Македония с 5:0 в първия си мач от Европейското първенство в Полша за тяхната възраст.

С хеттрик се отличи асът на Реал Мадрид Марко Асенсио. По едно попадение добавиха младата звезда на Атлетико Мадрид Саул Нигес, както и юношата на Барселона Жерар Деулофеу, който направи страхотен полусезон с екипа на Милан.

А и освен важни, головете на испанците бяха и изключително красиви. Бурята пред вратата на западните ни съседи започна още в самото начало с невероятен шедьовър, реализиран от Саул Нигес.

В 10-та минута той получи една топка в наказателното поле от Хосе Гая и с перфектно изпълнена задна ножица, но не и без подаръка от неадекватната намеса на вратаря, откри резултата - 1:0.

Шест минути след това всичко приключи като интрига в този мач. След поредната продължителна атака пред вратата на македонците топката се озова на около 22-23 метра от голлинията в краката на Марко Асенсио. Той изстреля топовен и неспасяем шут в сглобката на вратата, а вратарят не помръдна - 2:0.

Трябва да се отбележи, че въпреки това развитие, западните ни съседи показаха дух и хубава игра. Дарко Велковски и Бесир Демири имаха хубави възможности да намалят изоставането на тима си, но вратарят на испанците се представи превъзходно.

Марко Асенсио направи пореден пропуск, но класиката в резултата вече се виждаше на хоризонта. И тя стана факт в 35-та минута, когато Жерар Деулофеу се разписа от дузпа, дадена за игра с ръка на Егзон Бейтулай. Определено това нарушение можеше да бъде спестено, но реферът така или иначе го даде, а юношата на Барса не сбърка.

Точно преди почивката Давид Бабунски изпусна да намали за македонския отбор и така полувремето приключи с три чисти гола аванс за големия фаворит в този сблъсък. А "ла фурия" продължи да се забавлява и след подновяването на играта.

В 54-та минута Асенсио отбеляза второто си попадение в двубоя, след като овладя една топка пред наказателното поле, нахлу в него и с хубав удар по диагонал в далечния ъгъл на вратаря направи 4:0.

Малко след това Давид Бабунски изпусна да отбележи поне почетно попадение за македонците, но в 58-та минута ударът му срещна напречната греда. Това беше и последното чисто положение за балканския тим.

Испанците намалиха драстично оборотите, но пак стигнаха до попадение. То дойде в 72-та минута и негов автор отново беше Асенсио, който оформи хеттрика си с мощен удар от наказателното поле в близкия ъгъл на вратаря - 5:0.

Така "ла фурия" започна с лека победа участието си на Европейското първенство за младежи в Полша и заедно с другия фаворит в групата Португалия са с пълен актив след откриващите си двубои.