Казахстанският Иртиш, който елиминира в първия квалификационен кръг на Лига Европа родния представител Дунав, стигна до престижно равенство срещу следващия си съперник. Воденият от Димитър Димитров-Херо отбор изкова 1:1 срещу сръбския гранд Цървена звезда на свой терен.

Херо няма страх от дракони, пресуши Дунава на един дъх

Това се случи в драматичен мач, решен от две дузпи. Първата беше за "червено-белите" в 51-та минута и беше реализирана от голямата им звезда Ричмънд Боакие. Това беше един от редките шансове на сърбите за попадение след почивката.

Херо: Дунав заслужава само адмирации

В последните минути Иртиш натисна и не излезе от половината на белградския тим. И това донесе до късна дузпа, реализирана от сърбин, но в сръбската врата. Стефан Живкович се разписа от 11-те метра и възстанови равенството.

Интересното е, че Живкович тормозеше Звезда и миналия сезон, когато носеше екипа на Чукарички. Той е част от селекцията на Херо от съвсем скоро и вече показва, че инвестицията в него си е заслужавала. Реваншът е следващата седмица на "Мала Маракана".