Германия победи с 2:0 срещу Чехия в мач от група "С" на Евро 2017 по футбол за младежи до 21 години, което се провежда в Полша. Успехът за младите надежди на Бундестима дойде с голяма доза лекота.

Минута преди края на първата част Макс Майер реализира първия гол за германците след асистенция на Мичел Вийзер. Той стреля отляво в наказателното поле и в далечния ъгъл на вратаря, който беше безпомощен - 1:0.

В 50-ата минута успехът беше подпечатан. Тогава фаворитите отбелязаха второ попадение чрез Серж Гнабри, който се възползва от грешка в защитата на чешкия състав и без проблем прониза вратаря за втори път.

Мачът продължи да се развива под диктовката на Бундестима, който имаше огромен шанс да оформи класиката. Това се случи пет минути преди края, когато Германия получи дузпа, но Дейви Зелке не успя да се разпише от 11-те метра, след като вратарят Лукаш Зима изби.

Така Германия тръгна с очакван успех и даде заявка за първото място в групата, в която са още Дания и Италия.