Реал Мадрид трябваше да се потруди здраво, но успя да преодолее египетския Ал Ахли с 4:1 в Рабат във втория полуфинал от Световното клубно първенство. Винисиус Жуниор откри в 42-а минута. Федерико Валверде удвои само две минути след рестарта на мача. Маалул намали в 64-а минута, а Родриго уби интригата в третата минута на добавеното време.  Младокът Арибас оформи крайното 4:1.

27 снимки

В първите 15 минути головите шансове напълно отсъстваха, като египетските футболисти се държаха много дисциплинирано на терена.

Испанците очаквано започнаха да налагат доминация, като първо Рюдигер принуди Ел Шенави да спасява в 17-а минута.

Три минути след това обаче Ал Ахли имаше страхотен шанс да открие резултата, след като Мохамед Шериф бе изведен зад отбраната на "лос бланскос", но ударът му премина над вратата.

В 26-ата минута египетският тим пропусна втори добър шанс, след като Мохамед Абделмонем стреля с глава над напречната греда.

В 28-а минута Винисиус Жуниор беше изведен на стрелкова позиция, но от малък ъгъл прати топката встрани от вратата на Ал Ахли.

В 37-та минута Феде Валверде също пробва да затрудни Ел Шенави, но стражът нямаше затруднения с удара му. Все пак, "белия балет" успя да се възползва от поредното си положение в 42-а минута, а този път Винисиус беше точен за 1:0.

Само малко повече от 60 секунди след рестарта на мача дойде и второто поладение за гостите. Родриго беше изведен зад защитата на Ал Ахли, но ударът му беше спасен. Валверде успя да вземе топката и с добавка да вкара за 2:0.

В 55-а минута Чуамени пробва мощен удар отдалеч, но Ел Шенави не се затрудни отново. В 62-а минута Винисиус стреля от малък ъгъл, но стражът на египтяните пак се справи.

В 64-а минута Маалул успя да намали резултата от дузпа. "Червените дяволи" ставаха все по-опасни. В 69-ата минута Афша получи от Ал Шахат, но стреля над вратата.

Домакините продължиха да натискат в името на намиране на изравнителен гол, но вместо това Реал получи дузпа в 85-а минута. Лука Модрич застана зад топката, но пропусна.

В добавеното време на мача испанците успяха да убият интригата. След фамозна комбинация между Себайос и Родриго бразилецът успя елегантно да вкара покрай Ел Шенави за 3:1. В последните секунди юношата Арибас добави четвърто попадение.