Клубът, който е собственост на легендата Георге Хаджи- Виторул (Констанца), стана за първи път в историята на румънския футбол шампион на страната. В последния кръг от плейофите за титлата Виторул (Констанца) победи с 1:0 ЧФР Клуж като домакин.

Единственото попадение вкара Габриел Янку в 65-ата минута от дузпа. Виторул събра 44 точки, колкото има и Стяуа Букурещ, който играе под новото си име ФКСБ. Стяуа спечели с 3:0 като домакин срещу Университатя Крайова, като два гола вкара Денис Алибек, разписал се за 2:0 в 18-ата и 42-ата минута. Третият гол беше дело на Антонио Яколиш в 44-ата.

Но отборът от черноморското пристанище Овидиу има по-добри показатели в директните мачове само в плейофите- победа с 3:1 и равенство 1:1, което им гарантира титлата. Но и двата отбора ще играят в квалификациите за място в Шампионската лига.

Виторул Констанца е основан през 2009-а година върху школата на Хаджи, наричана Академия Хаджи. Легендата на румънския футбол е президент на цялата структура, както и старши треньор на мъжкия отбор. Той обаче не се притеснява да работи и с други отбори от школата в свободното си време. Клубът е базиран и играе домакинските си мачове в предградието на Констанца- Овидиу, а градът има и друг клуб- Фарул (Констанца), който обаче не се намира в добро състояние.

Третото място е за Динамо (Букурещ), които останаха с 40 точки след домакинското 1:1 с миналогодишния шампион Астра (Гюргево). ЧФР Клуж е на 4-о място и ще играе в Лига Европа, а третата квота е за носителя на купата на Румъния. /БТА