Славният ветеран Дирк Каут направи това, което всички фенове на Фейенорд чакат от 18 години. Той наниза хеттрик в мрежата на Хераклес и донесе така необходимата победа, която да направи гранда от Ротердам шампион.

Нападателят, който съвсем скоро навършва 37 години, беше обявил при завръщането си на "Де Кайп", че целта му е именно да триумфира с титлата. И след успеха с 3:1, изкован с неговите попадения, това е факт за "червено-белите" за първи път от 1999 г.

Стадионът на Фейенорд беше претъпкан до краен предел и всички очакваха победата, за да ликуват с титлата. И под дима на хилядите факли радостта на феновете се отприщи след само 35 секунди.

Тогава защитник на Хераклес се подхлъзна левашки в наказателното си поле и позволи на Каут да излезе сам срещу вратаря. От такива позиции ветеранът не прощава - резултатът стана 1:0.

В 12-та минута вече всичко беше подпечатано и беше време за купон в Ротердам. Тогава Елджеро Елиа центрира перфектно от левия фланг и качи топката на главата на Каут. Нападателят я заби мощно в мрежата, надскачайки прекия си пазач и направи 2:0.

От този момент нататък беше време за забавление на публиката. Положенията пред вратата на Хераклес се редуваха, но голове така и не падаха. Каут търсеше хеттрика си и в крайна сметка го постигна в 84-та минута, когато Фейенорд получи дузпа. От 11-те метра ветеранът беше безпощаден и направи 3:0.

В последната минута Петер ван Оойен само намали резултата в полза на Хераклес, но за повече няма нито време, нито желание и от двете страни. Така грандът от Ротердам взе победата и титлата, нищо че преследвачът Аякс взе своето от гостуването на Вилем.

Амстердамци надделяха с 3:1, само три дни след епичния полуфинал с Лион за Лига Европа. Каспер Долберг откри в 38-та минута след асистенция на Джъстин Клуйверт, а малко след почивката авансът им вече беше 2:0. Тогава точен беше Девинсон Санчес, засякъл точно голов пас на Дони ван де Беек.

В 66-та минута отново Клуйверт асистира, този път на Дейви Клаасен, за да бъде оформена класиката. В последните минути Яри Шуурман само намали за Вилем, но нищо повече. Така и двата тима си тръгнаха в минорно настроение след този мач.

Фейенорд е шампион с 82 точки, а Аякс завърши с 81, като и двата тима ще участват в Шампионската лига, но амстердамци трябва да минат през квалификациите, освен ако не спечелят Лига Европа. Трети остана ПСВ Айндховен, който ще участва в Лига Европа. За там квота има и носителят на Купата на Холандия Витес.

Отборите на Утрехт, АЗ Алкмаар, Твенте и Грьонинген ще участват в плейофа за Лига Европа, който започва още следващата седмица. НЕК Ниймеген и Рода на Симеон Райков ще участват в баражите за място в Ередвизие, докато съставът на Го Ахед Ийгълс изпада директно в Ерсте Дивизи.