Селтик се класира за втора поредна година на финала за купата на Футболната асоциация в Шотландия. "Зелено-белите", които са носители на трофея за 2017 година, разгромиха големия си съперник Рейнджърс с 4:0 на полуфиналите.

На стадион "Хемпдън Парк" Том Рогич даде аванс за Селтик гола си в 22-ата минута, а четвърт час след това Калъм Макгрегър реализира второто попадение. Шест минути след почивката Рос Макори получи директен червен картон заради нарушение в наказателното поле срещу Муса Дембеле.

Нападателят на Селтик реализира отсъдената дузпа. В 78-ата минута Джейсън Холт фаулира Патрик Робъртс в наказателното поле на Рейнджърс и Оливие Нчам също беше точен от бялата точка за крайното 4:0.

Селтик остава в битката за три трофея през сезона, като на финала за купата на страната ще играе срещу Мъдъруел.

До момента грандът от Глазгоу триумфира с купата на Лигата и продължава да бъде убедителен лидер в шампионата на Шотландия.