Селта не позволи на Краснодар и Жоазиньо да мечтаят в ЛЕ

Публикувана в 21:52 на 16 март 2017 1916 0

Отборът на Селта Виго се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като елиминира Краснодар. В реванша испанците записаха чист успех с 2:0 и след 2:1 в първия двубой продължиха в следващата фаза.

Бившият играч на Левски Жоазиньо започна като резерва. Бразилското крило се появи в игра през втората част (в 60-ата минута), но не успя да помогне на тима си.

Първата по-интересна ситуация в мача се състоя в 30-ата минута. Маурисио Перейра изпълни чудесно пряк свободен удар, като Серхио Алварес направи страхотно спасяване. До края на първата част не последваха други опасни положения, а след почивката гостите поведоха. След хубава атака отдясно в 52-ата минута, топката бе центрирана успоредно, а Уго Майо, който чакаше отдясно пред вратарското поле, засече за 1:0.

В 71-ата минута Вандерсон получи отлично подаване от Рикардо Лаборде, шутира, но встрани от десния стълб.

Десет минути преди края преднината на испанците стана 2:0. Джон Гуиодети изведе отлично Яго Аспас, който напредна отляво. Вратарят на домакините излезе да го блокира, а Аспас с удар от границата на пеналта прехвърли стража и оформи крайния резултата.

Руският тим не можа да завърши в пълен състав срещата. В 86-ата минута Чарлес Каборе получи втори жълт картон  и напусна терена.

Така съставът от Виго продължи към четвъртфиналите на надпреварата.