Локомотив Москва направи впечатляващ обрат като гост на Ница в първия шестандесетинафинал за Лига Европа. След като Марио Балотели бе нанизал две попадения, едното от дузпа, до 28-ата минута, руснаците намалиха в 45-ата чрез Маркус Фернандес, който бе точен от бялата точка. Същият футболист оформи своя хеттрик в  69-ата и 77-ата минути.

Французите не успяха да завършат двубоя в пълен състав, след като Расин Коли получи директен червен картон в 67-ата минута.

Ответният мач е на 22 февруари от 18.00 часа.

Ница поведе след 4 минути игра. Сейнт-Максимин проби добре в наказателното поле, след това върна леко назад към Марио Балотели, който с безпощаден удар откри за 1:0.

Локомотивци отвърнаха в 16-ата минута, когато Алексей Миранчук намери много добре Ари, чийто опит за изстрел обаче бе блокиран от отбраната на французите.

Чудесни предпоставки за увеличаване на аванса на Ница се разкриха в 28-ата минута, когато съдията отсъди дузпа. Марио Балотели нахлу в пеналта и стреля. В опита си да пресече опасността Неманя Пейчинович се хвърли пред него, а топката отскочи в лявата му ръка. Съдията не се поколеба и посочи бялата точка, а на грешника вдигна жълт картон.

Топката от 11-те метра си заложи Балотели. Нападателят с прецизен удар в долния десен ъгъл покачи на 2:0.

Силните минути за домакините продължиха и така в 36-ата Плеа получи хитър пас, който обаче не успя да отиграе достатъчно добре. Същият играч отправи хубав удар в 40-ата минута, но покрай вратата.

В последната минута на редовното време на първата част 11-метров наказателен удар бе отсъден в полза московчани. Миранчук нахлу в наказателното поле, а в опита си да го спре Сар го подкоси. Арбитърът не се двоуми много и посочи бялата точка. Мануел Фернандес изпълни точно в долния ляв ъгъл   и така върна надеждите на руснаците.

След почивката силите бяха изравнени. В 55-ата минута Марио Балотели можеше да увеличи аванса на своя състав и да запише хеттрик, но ударът му прелетя покрай десния стълб.

Страхотна възможност се разкри пред локомотивци след час игра. Мачей Рибус откри пространство пред себе си и без да се бави стреля, стражът на Ница обаче своевременно изби. Ница остана с човек по-малко в 67-ата минута. Расин Коли потърси начин да противодейства на откъсналия се сам срещу вратаря Ари и го задържа. Съдията вдигна директен червен картон и отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Маркус Фернандес. Построената стена се пропука, а топката влетя право в долния десен ъгъл за 2:2.

Локо Москва направи пълен обрат в 77-ата минута. Маркус Фернандес получи превъзходен пас отдясно от Миранчук и стреля от зоната около точката за дузпата за 3:2.