Бенфика спечели четвърта поредна титла в Португалия, след като орлите разгромиха Витория Гимараеш с 5:0 на собствен терен. Два кръга преди края на местното първенство червените от португалската столица водят с 8 точки пред големия си съперник Порто.

Треньорът на Бенфика Руи Витория пък прекара четири години именно в Гимараеш, преди да пристигне на Естадио да Луш.

Но спокойствието в мача дойде много бързо и още до 16-ата минута Бенфика водеше с 2:0 с попаденията на Франко Черви и Раул Хименес. Луис Мигел Пици вкара за 3:0 в 37-ата минута след двойно подаване с Жонас и чудесен завършващ удар. Жонас пък покачи на 4:0 малко преди почивката, след като Пици му върна жеста с асистенция и прехвърли вратаря на гостите Дъглас Жесус. Жонас оформи крайното 5:0 в 67-ата минута от дузпа.

Порто има мач по-малко, като днес ще приеме Пасош де Ферейра, но Драконите имат три равенства в последните четири мача и са само със 73 точки срещу 81 на новите шампиони. Спортинг Лисабон ще се опита да запази третата позиция, тъй като има 67 точки, срещу 62 на Гимараеш на 4-ото място.

След 2002-а година насам шампиони на Португалия стават неизменно Бенфика или Порто, а в периода 2000-2002 година единствени не са печелили за период от три сезона. Тогава два пъти Спортинг триумфира с титлата, а един път Боависта. Във вечната ранглиста Бенфика има 36 титли, а Порто 27.