В американския град Сан Диего защитаващият титлата си тим на Мексико започна с победа с 3:1 над Салвадор участието си на турнира "Голд къп".

Елиас Ернандес беше най-добрият футболист за "ацтеките", след като се отчете с гол и две асистенции.

Ернандес реализира втория гол за Мексико в мача в 29-ата минута, след като преди това Едгардо Мартин бе извел мексиканците напред в резултата в осмата минута с първия си гол за националния отбор.

Само две минути след попадението на Мартин обаче Салвадор изравни чрез Нелсон Бония.
Крайното 3:1 бе оформено през втората част, когато точен бе Орбелин Пинеда.

В следващия си мач от група "С" в четвъртък Мексико среща тима на Ямайка, който също записа победа в първата си среща. Ямайците се наложиха с 2:0 над Кюрасао с голове на Ромарио Уилямс и Дарън Матокс през второто полувреме.