Българският национал Ивелин Попов и неговият Спартак Москва вече докосват титлата в Русия. В мач от 23-ия кръг Спартак победи Зенит с 2:1 в столицата и дръпна на ЦСКА Москва и петербургци съответно с 10 и 11 точки в челото.

Спартак има 54 пункта, 7 кръга преди края.

Попов започна титуляр за спартаковци и остана на терена до 74-ата минута, когато бе сменен от Мелгарехо.

Спартак откри с гол на холандеца Куинси Промес в 22-ата минута, оползотворил пас на Денис Глушаков.

В 66-ата минута централният нападател на Зенит Артьом Дзюба с обръщане успя да порази вратата на Спартак и изравни резултата – 1:1.

Победният гол за Спартак падна 10 минути преди края. Промес елегантно се освободи от двама и подаде към Самедов, който не пропусна ситуацията – 2:1 и решителна крачка към титлата за Спартак.