Българският национал Николай Димитров започна по великолепен начин новия сезон в руския шампионат. Юношата на Левски откри головата си сметка, както и головата сметка на своя тим Урал Екатеринбург в двубоя от първия кръг с Ростов.

За съжаление на Хичо, неговото попадение не донесе трите точки и в крайна сметка двубоят завърши наравно 1:1. Но като цяло представянето му беше много силно и той си заслужи само похвали за силната игра в тази завързана битка.

Хичо донесе победа на Урал в контрола

Димитров откри резултата в 41-та минута от дузпа. Този аванс на Урал обаче се задържа до 60-та минута, когато Александру Гацкан изравни и в крайна сметка повече попадения в тази битка не паднаха. Иначе българинът престоя на терена през всички 90 минути.

В подновения шампионат на Русия се изиграха само три двубоя от първия кръг, като тепърва ще се състоят останалите битки от него, в които се очаква да има и още по-засилено българско участие.