Японският Урава Ред Даймъндс ще се изправи срещу китайския Шанхай СИПГ на полуфинал в Азиатската Шампионска лига, след като успя да отстрани сънародниците си от Кавазаки Фронтале. Първата среща завърши с успех за Кавазаки с 3:1. Урава, които са шампиони на Япония от 2007-а година, победи във втората среща на свой терен с 4:1 и продължава напред с общото 5:4.

Гостите от Кавазаки бяха редуцирани на 10 човека малко преди края на първото полувреме, след като бразилският защитник Елсиньо беше дал вече аванс за тях от 0:1. Защитникът Шинтаро Курумая беше изгонен с червен картон в 38-ата минута. Само три по-рано Урава бяха изравнили чрез Шинзо Короки. След него дойде ред да се разпишат Златан Любиянкич, Рафаел Силва и Тошиюки Такаги, а последните две попадения бяха реализирани в 84-ата и в 86-ата минута.

През тази година Азиатската Шампионска лига се провежда по нов формат, като огромния континент се разделя на две зони- Източна и Западна. В своите зони отборите играят до финала.

Така Урава Ред Даймъндс и Шанхай СИПГ, воден от Андре Вияш-Боаш, ще се изправят на 27-и септември и 18-и октомври. Вчера Шанхай отстрани шампиона на Китай Гуанджоу Евърнгранде по сходен сценарий, като двата отбора си размениха победи с по 4:0 за всеки домакин в редовното време. В продълженията двата отбора си размениха по едно попадение, но според правилника на Азиатската футболна конфедерация, след 90-ата минута головете на чужд терен не се зачитат. Така се стигна до дузпи, но първият изпълнител за Евъргранде- Рикардо Гуларт, не беше точен. Следващите петима от Шанхай не сбъркаха и класираха тима си на полуфинал.

Ал Хилал (Саудитска Арабия) и Персеполис (Иран) ще играят в другия полуфинал в Западния регион, като саудитите са домакини в първата среща на 26-и септември. Ответният двубой в Техеран е на 17-и октомври./БТА