Сърбия победи с 2:0 Литва в двубой от Група "G" в квалификациите за Евро 2024. Душан Тадич откри резултата в 16-ата минута. Това бе единственото попадение през първото полувреме, въпреки че домакините имаха още няколко добри шанса.

Душан Влахович удвои преднината на Сърбия в 53-ата минута на срещата. Така сърбите тръгнаха с победа в евроквалификациите.

ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО СРЕЩАТА В GONG.BG

бта
24 снимки

Сърбите започнаха срещата по-силно и добрата игра на възпитаниците на Драган Стойкович даде резултат в 16-ата минута. Душан Тадич бе намерен с подаване по земя отляво и шутира от бялата точка, пращайки топката покрай стража Барткус за 1:0.

Само две минути след това домакините отново бяха близо до попадението след опасно подаване в пеналтерията на Литва, до което обаче Митрович не успя да стигне и да нанесе изстрел. В 23-ата минута вратарят на гостите трябваше да направи няколко крачки напред, за да улови остро центриране в наказателното си поле.

В 28-ата минута Литва стигна до първото си голово положение. Голубицкас намери Паулаускас във вътрешността на наказателното поле на Сърбия. Той на своя страна пробва удар, който прелетя над напречната греда.

Минута след това Влахович се извиси над всички и стреля с глава, но също прати топката над вратата. Александър Митрович показа страхотна техника в 33-ата минута, когато нахлу в наказателното на Литва, успя да финтира двама защитника на гостите, а след това и шутира, но след рикошет топкатар излезе в корнер. След ъгловия удар дойде удар на Живкович, който срещна съотборника му Груич, а той с петичка прати топката в гредата.

В 44-ата минута Филип Костич сложи топката на главата на Митрович с отлично центриране. Нападателят обаче не успя да нанесе точен изстрел, а прати топката встрани от целта.

Второто полувреме започна с чудесна голова възможност за Литва, след като Паулаускас се озова на добра стрелкова позиция, но стражът на Сърбия се намеси блестящо, за да спаси.

След това обаче Сърбия удари повторно и в 53-ата минута Душан Влахович удвои преднината на домакините. Голът бе подобен на първия, но този път Тадич проби отляво и намери по земя свободния Влахович, който не сбърка и прати топката в мрежата за 2:0.

В 64-ата минута Марко Груич опита изстрел от сериозна дистанция, който бе разочароващ и мина далеч от вратата. Минута след това обаче Филип Костич бе намерен на далечната греда и добави топката в мрежата на Литва, но бе отсъдена засада.

След 70-ата минута Сърбия определено се прибра в половината си в опит да спести възможно най-много сили. В 77-ата минута Литва стигна до отлична възможност и само страхотното спасяване на Ваня Милинкович-Савич отказа гостите. Секунди след това последва още един точен изстрел към вратата му, но стражът отново се справи.

В добавеното време на срещата Сергей Милинкович-Савич, който се появи от резервната скамейка пробва далечен изстрел, който обаче бе блокиран.