Интригата за титлата в Холандия се върна с пълна сила. Това стана след малко очакваната грешна стъпка на лидера Фейенорд в гостуването на не особено претенциозния тим на Цволе.

Двубоят завърши наравно 2:2, като грандът от Ротердам трябваше да навакса два ранни гола, за да не си тръгне победен. Така авансът му пред преследвача Аякс вече е само една точка и това прави финалните четири кръга в Ередивизи изключително интересни.

Мачът започна ударно за домакините. Още в 3-та минута те нанесоха първия си удар по гранда. Тогава Юнес Мохтар намери с перфектен пас зад защитата Куинси Мених, той преодоля вратаря и на празна врата откри резултата.

Шокът за Фейенорд беше пълен в 13-та минута. Тогава Дани Хола намери Брам ван Полен с извеждащ пас зад защитата и макар от неособено голям ъгъл той с външен фалц преодоля вратаря - 2:0.

Но грандът от Ротердам бързо върна единия от ударите. В 26-та минута Барт Нюйкооп намери перфектно с пета Стивън Бергхуис, той нахлу в наказателното поле и с мощен шут в далечния ъгъл на вратаря щеше да скъса мрежата - 1:2.

Последва мощен натиск на гостите в търсене на обрата, но до почивката повече голове не паднаха. Малко след подновяването на играта обаче резултатът вече беше равен. В 54-та минута отново Бергхуис беше точен за 2:2.

Тогава нападателят получи една топка на тъча, навърза цялата защита на Цволе и изстреля мощен шут от границата на наказателното поле, като топката влезе в долния десен ъгъл на вратата, за да възстанови равенството.

До края на мача натискът на Фейенорд беше убийствен. Домакините се бяха прибрали плътно в отбрана и се задъхваха да отблъскват натиска на гранда. Но в крайна сметка се справиха и устискаха равенството, което завърза здраво интригата около титлата в Ередивизи.

След този развой Фейенорд събра вече 73 точки, само с една повече от преследвача Аякс, но може да се окаже напълно достатъчна за титлата, с оглед лесната програма на водача. Цволе е 12-и с 32 точки и все още не се е измъкнал напълно от битката за оцеляване.