Българският национал Ивелин Попов е почти сигурен шампион на Русия. Това стана след победа на неговия Спартак Москва над слабака Том Томск в столицата с 1:0.

Така трофеят се приближи само на точка, а московчани може да триумфират с него още този уикенд, ако преследвачът Зенит не спечели двубоя си. А успехът над Том дойде с гол от дузпа в самото начало.

Попето започна като титуляр в този мач, но беше сменен в 58-та минута от грузинеца Яно Ананидзе. Докато беше на терена той беше доста остър, но така или иначе не можа да се отчете с гол или асистенция.

Единственото попадение в този мач падна след само четвърт час игра. Тогава Денис Глушаков беше спънат в наказателното поле и беше дадена дузпа. От 11-те метра Куинси Промес беше точен и повече голове не паднаха.

Така Спартак събра 63 точки на върха, с 10 повече от втория към момента ЦСКА Москва три кръга преди края. Третият Зенит е с 52 точки, но му предстои мач от кръга и все пак може да запази малка интрига за титлата, но това е само на теория.