Бившият треньор на Лудогорец Георги Дерменджиев продължава да води успешно новия си тим Ордабаси, който постигна четвъртата си победа в четири мача от началото на първенството. Ордабаси надви като домакин Актобе с 3:1 и единствен следва шампиона Астана с пълен актив от точки.

Бившият тим на Станимир Стоилов Астана разгроми от своя страна екс-отбора на Димитър Димитров-Херо Иртиш с 6:1 и то като гост.

На другия полюс се намират другите два тима с български треньори. Кайсар на Стойчо Младенов допусна нова загуба – с 0:1 като гост на Жетису. Тимът има само една точка и казахстанските медии продължават да пророкуват скорошна оставка за българския специалист. Те все пак оставят малка вратичка, затова на Младенов да бъде даден още един  шанс от ръководството на Кайсар .

Отборът на Никола Спасов Кизилжар пък даже не е спечелил и една точка от началото на първенството и заедно с Атирау е на последните две места. Кизилжар падна като гост на Шахтьор Караганди с 1:2 в четвъртия кръг.