ЦСКА Москва направи пълен обрат срещу Спартак Москва в столичното дерби на шестия кръг на руския шампионат. „Армейците“ изоставаха с 0:1, но в последствие само в рамките на два минути се поздравиха с успеха.

Българите от двата състава – Георги Миланов и Ивелин Попов – не се появиха в игра.

И трите попадения в двубоя паднаха през втората част. Резултатът бе открит в 48-ата минута, когато усилията на шампионите дадоха резултат. Лоренсо Мелгарехо подаде топката на Марио Пашалич, който съумя да я довкара в мрежата на Игор Акинфеев – 1:0.

В 54-ата минута ЦСКА отвърна с хубава атака. Алексей Березуцкий засече центриране и отклони с глава към вратата, но ударът му срещна напречната греда.

С напредването на времето натискът на домакините се увеличи, а шампионите допуснаха грешки и така се пропукаха. В 84-ата минута хубава комбинация между Александър Головин и Георгий Шенников завърши с изравнително попадение на последния за 1:1. Само минута по-късно пълният обрат бе факт. Витиньо овладя добре пас от Чалов, поведе си и с мощен удар от зоната пред дъгата на наказателното поле се разписа за крайното 2:1.

В класирането ЦСКА Москва е четвърти с 12 точки, а Спартак е осми с 8 пункта.