Националният отбор на България до 19 години загуби и втория си мач от група В на Европейското първенство за юноши до 19 години. "Лъвчетата" паднаха от Германия с 0:3 на стадион "Тенгиз Бурянадзе" в град Гори. Съдията Сергей Лапошкин до голяма степен попари надеждите на възпитаниците на Ангел Стойков за класиране в полуфиналната фаза на турнира, след като показа на два пъти бялата точка на германците. Етиен Аменидо откри в 10-ата минута, в 19-ата капитанът Гюлхан Гюл удвои от дузпа, а Сидни Фрийде отново от дузпа се разписа за крайното 3:0.

Юношеските национали с втори тест: Германия на хоризонта

В 5-ата минута Калоян Кръстев получи срахотен пас, нахлу в наказателното поле, но точно преди да стреля, съдията свири нарушение срещу футболиста на Германия - Гюлхан Гюл.

Само минута по-късно Юлиан Шабо пропусна възможност да открие резултата. Топката бе свалена пред малкото поле, но наш защитник блокира удара.

Първият гол падна в 10-ата минута на срещата след груба грешка в защитата на България. Етиен Аменидо успя да се възползва от открилата се възможност, след като получи топката в наказателното поле. Завъртя се и стреля. Кълбото се удари в крака на Андреа Христов и влезе във вратата на Даниел Наумов.

В 16-ата пък германците получиха и дузпа, а Андреа Христов - червен картон. Етиен Аменидо бе изпуснат от българската защита, остана сам срещу вратаря, но Христов се намеси, събаряйки го в наказателното поле. Съдията Сергей Лапошкин не се поколеба да покаже бялата точка, а капитанът Гюлхан Гюл се разписа без проблем за 2:0.

Четвърт час по-късно настъпи нова спорна ситуация, този път в германското наказателно поле. В 33-ата минута Калоян Кръстев остана сам срещу вратаря Айке Банзен и се опита да го преодолее. Българинът бе съборен от стража на Бундестима, но в този случай Лапошкин не посмя да свири удар от бялата точка за България. Бе отсъден само корнер в полза на “лъвчетата”.

В 44-ата минута Васил Добрев се отличи с добра игра в защита, след като изчисти топката пред голлинията. Зад него опасно бе застанал Aймен Баркок.

След полувремето България опита да застраши тимът на Франк Крамер. В 47-ата минута Тонислав Йорданов стреля от дистанция, а топката мина на сантиметри от напречната греда.

Надеждите за обрат в мача обаче бяха сериозно попарени още на старта на втората част, след като в 54-ата минута Лапошкин отсъди втора дузпа в мача за германците. Васил Добрев събори Аменидо в наказателното поле, а Сидни Фрийде този път бе точен за класическото 3:0.

В 79-ата Раум стреля след контраатака на германците. Наумов обаче спаси с хубав плонж. Отново той в 89-ата опита фалцов удар от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

Така България остава с 0 точки на последното място в група B. Англия е лидер с 6 точки, след победа с 1:0 срещу Холандия по-рано днес. "Лалета" заемат второто място с 3 точки и Германия е на третото отново с 3. Следващият мач на "лъвчетата" е срещу тима на Холандия.

Вижте съставите на двата тима:

България: Даниел Наумов, Андреа Христов, Ангел Лясков, Петър Генчев, Ивайло Найденов, Георги Янев, Тонислав Йорданов, Георги Русев, Петко Христов, Калоян Кръстев, Иван Тилев

Резерви: Димитър Шейтанов, Васил Добрев, Ивайло Климентов, Светослав Ковачев, Мариян Димитров, Станислав Иванов, Матео Стаматов

Германия: Айке Банзен, Йонас Бусам, Доминик Франке, Гюлхан Гюл, Юлиян Шабо, Денис Гайгер, Аймен Баркок, Сидни Фрийде, Етиен Аменидо, Робин Хак, Гюркем Саглам

Резерви: Маркос Шуберт, Давид Раум, Феликс Гьотце, Боте Баку, Матс Кьолерт, Тобиас Варшевски, Максим Авуджа

Следете срещата на живо с Gong.bg:

94' - Край на мача!

93'- Жълт картон за Банзен.

89' - Раум замалко да направи резултата 4:0. Футболистът стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

87' - Гайгер получи жълт карто за грубо влизане в краката на Георги Янев.

82' - Последна смяна за България. Станислав Иванов заменя Калоян Кръстев.

80' - Гюл излиза, влиза Максим Авуджа.

79' - Раум с добър пробив отляво, стреля, но Наумов спаси с чудесен плонж.

76' - Аменидо излиза, влиза Давид Раум.

71' - Георги Янев получи жълт картон.

71' - Боте Баку влиза в игра на мястото на Баркок.

70' - Ивайло Найденов излиза, на негово място Матео Стаматов.

65' - Силен шут на Хак от границата на наказателното поле, над напречната греда.

60' - Аменидо също с жълт картон.

57' - Даниел Наумов получи жълт картон.

54' - Втора дузпа бе отсъдена в полза на германците!  Васил Добрев събори в наказателното поле Аменидо, а съдията Лапошкин показа бялата точка отново. Фрийде този път бе точен за 3:0.

47' - Тонислав Йорданов с хубав далечен удар. Топката мина малко над напречната греда.

46' - Начало на втората част!

45'+2' - Край на първото полувреме!

45'+2' - Гюл получи жълт картон за оспорване на решението на съдията.

44' - Васил Добрев успя да изчисти топката пред голлинията. Аймен Баркок беше зад него в наказателното поле.

43' - Георги Янев с далечен удар, който излезе в аут.

42' - Жълт картон и за Ивайло Найденов.

35' -  Жълт картон за Георги Русев за претенции срещу съдията.

34' - Калоян Кръстев се измъкна от защитата на Германия, остана сам срещу вратаря Банзен, който събори българина. Съдията Сергей Лапошкин обаче не посмя да свири дузпа и отсъди корнер.

31' - Калоян Кръстев не успя да засече по най-добрия начин топката с глава след центриране.

30' - Йорданов с добър удар от границата на наказателното поле. Получи се рикошет и топката отиде в страни.

26'- Жълт картон за Калоян Кръстев.

25' - Отново добра атака за германците, Гюркем Саглам стреля, но встрани от вратата.

21' - Иван Тилев излиза. На негово място Васил Добрев.

17' -  2:0 за Германия! Гюл се разписа от бялата точка. Футболистът стреля в ляво, а Наумов се хвърли към другия ъгъл.

16' - Дузпа за Германия! Андреа Христов получи червен картон за задържане на Аменидо в наказателното поле. България остава с човек по-малко на терена.

10' - Гол за Германия! Етиен Аменидо се разписа, след като получи топката в наказателното поле. Завъртя се и стреля, а топката рикушира в крака на Андреа Христов и се озова право във вратата на Даниел Наумов.

6'-  Юлиан Шабо пропусна възможност да открие реузлтата, след като топката се озова в него в наказателното поле. Защитник обаче успя да блокира удара.

5'- Калоян Кръстев бе чудесно изведен, нахлу в наказателното поле, но точно преди да стреля, съдията свири нарушение срещу футболиста на Германия - Гюлхан Гюл.

1' - Начало на мача!