Бившият отбор на Димитър Бербатов ПАОК е носителят на трофея от Купата на Гърция. Солунчани надделяха с 2:1 над АЕК на финала, който се игра във Волос.

Това обаче е най-малката и обща равносметка на този сблъсък. Като начало - той започна с огромно закъснение заради батални сцени по трибуните преди началото на двубоя.

Първоначално агитката на АЕК предизвика няколко пожара, което наложи намесата на полицията, която укроти страстите със сълзотворен газ. Но твърде за кратко. Тогава се намесиха феновете на ПАОК и започна истинско меле, в което хвърчаха коктейли Молотов, седалки, щитове на ченгета и какво ли още не.

Един от феновете на тима от Солун е бил наръган в цялата тази суматоха, но състоянието му е стабилно и веднага е откаран в болница. Това забави началото на двубоя, но той все пак започна.

И резултатът беше открит в 24-та минута от холандеца Диего Бисесвар, но попадението беше изработено от Джалма Сантос, който навърза защитата на АЕК в наказателното ѝ поле и подаде на чиста позиция на "лалето" за 1:0.

Но почти веднага атиняните изравниха резултата. В 26-та минута Лазарс Христодулопулос стреля от около 30 метра, вратарят на ПАОК се намеси нескопосано и плесна топката в мрежата си за 1:1.

Развръзката дойде малко преди края. В 81-та минута Марин Леовац центрира, а Педро Енрике с глава прониза мрежата. Само че играчът на солунчани беше на около 2 метра зад защитата при центрирането и това отприщи още безредици по трибуните.

Все пак този резултат се запази и ПАОК триумфира с едва петата си Купа на Гърция в историята. Това се случи в 18-ия финал, в който грандът от Солун участва, така че феновете определено имат повод да празнуват, въпреки безчинствата по трибуните.