Шампионът Динамо Загреб надви с 3:2 Интер Запрешич в среща от 23-ия кръг на хърватското първенство и отново увеличи преднината си пред Хайдук Сплит на 12 точки. "Модрите" се реваншираха пред феновете си за поражението от Осиек преди седмица, а Интер записа второ поредно поражение и се намира на осмо място в класирането.

Борислав Цонев беше титуляр за гостите и остана на терена до 71-ата минута. Неговият тим получи гол още в началото, когато топката беше свалена към Марин Леовац и той с левия крак откри резулата.

В края на полувремето обаче стражът на Динамо Доминик Ливакович допусна фрапантна грешка. Той прецени лошо едно центриране на Антонио Босец и позволи да бъде изненадан - 1:1.

След почивката логиката взе връх. Дамиан Канджор в 60-ата минута вкара втори попадение за домакините, засичайки с глава центриране от левия фланг.

Малко след това Мислав Оршич пропусна дузпа за Динамо, но в 72-ата минута Марио Гавранович беше точен, отново с глава.